Hörmann Türkiye

Hörmann, dört kuşak boyunca aile şirketidir. 1935 yılında Bielefeld Çelik Kapı Fabrikası’nı kurmuş olan August Hörmann, kapı yapımında kökleri bulunan ve teknolojiye tutkusu olan birisiydi ve kaliteye dikkat eden bir yapısı vardı – bu özellikleri onu başarıya götürdü. Birkaç yıl içinde, Hörmann modern çelik kapıların bir bölgesel sağlayıcısı haline geldi.

Bugün, Hörmann Grubu, şirket kurucusu August Hörmann’ın torunu ve büyüktorunları tarafından yönetilmektedir ve Avrupa’nın lider kapı sağlayıcısıdır.

1935 yılında, August Hörmann August Hörmann Bielefelder Stahltüren’i ticaret siciline kaydettirir. Oğlu Hermann, 1938 yılında ortak sahip olur.

August Hörmann’ın erken ölümünden sonra, oğlu Hermann Hörmann babasının işini sürdürür ve merkezini Bielefeld yakınlarındaki Steinhagen’e taşır.

İkinci Dünya Savaşı sonrasında, Hermann Hörmann şirketi başarı yoluna koyar. Kuruluşundan beri var olan üreticiler zamanın işaretlerini fark etmezken, Hörmann bir şans daha verir ve Amerikalı Glenn Berry’den endüstriyel üretim haklarını satın alır. 1952 yılında, şirket piyasaya ilk kez katlanıp açılan garaj kapılarını lansman yapar ve bugünkü Hörmann’ın temellerini atar.

Bugün, Hörmann Grubu Avrupa’nın lider kapı sağlayıcısıdır. Avrupa, Kuzey Amerika ve Asya’daki 40 özel fabrikada çalışan 6000’den fazla çalışan, özel ve ticari kullanım için yüksek kaliteli kapılar, çerçeveler ve operatörler, ayrıca perimetre koruma ve depolama alanı sistemleri geliştirir ve üretir. Dünya çapında faaliyet gösteren Hörmann Grubu’nun merkezi, Almanya’nın batısında Bielefeld yakınlarındaki Steinhagen belediyesinde yer almaktadır. Halen aile işletmesi olan bu şirket, son yıllarda yıllık ciroyu 1 milyar euro’nun üzerine çıkarmıştır.